Yayıncı : Uysal Yayınevi
Kategori : İslam - Kültür
Fiyat: 45.50   Liste Fiyatı : 65.00
Ürün Satışta. % 30 İndirim 
Favorilere Ekle
Format : Kitap
Barkod : 9789752622784
Yayın Tarihi : 2015-03-02
Yayın Dili : Türkçe
Baskı Sayısı : 4.Baskı
Sayfa Sayısı : 776
Kapak : Ciltli
Kağıt : 2.Hamur
Boyut : 165 X 245
Hakkında
Yorumlar
Resimler ve Dosyalar
İnsan Kitap ve Peygamber ahlakıyla eğitilirse melekleşmeye ; buna zıt bir ahlakla yetiştirilirse hayvanlaşmaya meyli artar.
İslam Dini'nin Kaynağı Kur'an ve Hadis, insanın ruhsal ve fiziksel yapılarına uygun olanı emreder; buna ters düşen ve zararlı sayılanı men eder. Aile ve toplumu Sünnetüllah doğrultusunda eğitir.
Hiçbir din ve kuruluş , hiç bir ilim adamı ya da terbiyeci İslam Dini kadar ferdin hayatıyla ilgilenmemiştir. Hiçbir sosyolog , eğitimci ve pedagog Rahmet Peygamberi Hazreti Muhammed (a.s.) Efendimiz kadar insan ruhunu anlayamamış ve ona yön verememiştir. İslam Dini , insanın günlük hayatını bir bütün olarak ele alır, onu ilahi kanunlara göre yönlendirir. İşte elinizdeki bukitapta biz, İlahi Yasakların Büyük Günahların ve İlahi Hikmetlerin Büyük Sevapların dini ve ilmi açıklamasını sergiledik. Her büyük günahın ve büyük sevabın ilgili bulunduğu Ayet ve Hadisleri naklettik. Böylece eserimiz hem bir vaaz, hem bir hutbe, hem bir ahlak, hemde bir akaid (temel inanç) ve fıkıh kitabıdır.

Okuyucu Yorumları