Yazar : Mürşide Uysal
Yayıncı : Uysal Yayınevi
Fiyat: 21.00   Liste Fiyatı : 30.00
Ürün Satışta. % 30 İndirim 
Favorilere Ekle
Etiketler : Yeniler
Format : Kitap
Barkod : 9789752622906
Yayın Tarihi : 2015-12-04
Yayın Dili : Türkçe
Baskı Sayısı : 1.Baskı
Sayfa Sayısı : 352
Kapak : Karton
Kağıt : 2.Hamur
Boyut : 135 X 195
Hakkında
Yorumlar
Resimler ve Dosyalar
Allahu Teâlâ her şeyi çift yaratmıştır. Kadın ve erkek birbirlerine ihtiyaç duyar, birbirlerini mıknatıs gibi çekerler. Çünkü her biri bir elmanın yarısı gibidir ve diğer yarısını arar.
İnsan ömrünün en önemli olayı iyi bir eş seçimidir. Eş seçmek, kitap seçmeye benzer. İyi tasarlanmış, bir kapak ve cilt ilginizi çekebilir. Ama içeriği sağlam olmadıkça, sonunu getirmek zordur. Önce ne okuyacağına karar vermen lazım. Eş seçiminde de en önemli faktör insanın kendisidir. İnsanın önce kendini tanıması, nasıl bir hayat istediğine karar vermesi çok önemlidir. Seçtiğiniz eş, artık sizin hayatınızı ve çocuklarınızın hayatını yakından ilgilendirecektir.

İyi ve başarılı bir evliliğin iki şeye bağlı olduğunu unutmayın, doğru insan olmak ve doğru insanı bulmak. olmasını bilendir. Mutluluk bir sanattır. Her sanat gibi bilgi ve beceri ister. Gayret edilirse öğrenilir.

İki kanatlı kuş veya iki kürekli kayık gibidir evlilik. Tek kanatlı kuş uçamaz, tek kürekle kayık olduğu yerde döner. Biri olmayınca evlilik bitmiş demektir.

İnsan fıtratı soyut kavramları somut olarak daha kolay anlar. Fikirleri hikâye, fıkra yoluyla ve metaforlar kullanarak anlatmak anlama kolaylığı sağlar. Hatta daha da ötesi fikirlerin zihinde kalmasını sağlar. Hayal etmek, bir film izler gibi hikâyeleştirerek anlatmak öğrenme kapa¬sitesini artırır. Kur'an-ı Kerim'de kıssalar yoluyla, peygamberimizin sözlerinde, Mevlâna'da... Hikâyeli anlatımı görüyoruz.

Biz de evlilikte sevgi ve mutluluğu yaşamanız için sevgi ve mutluluk hikâyelerini sizlere sunduk. Rabbim her iki dünyada da güzellikleri yaşatsın.

Kod: 227

Okuyucu Yorumları