SATIŞ ve KOŞULLARI

 

 SATIŞ:
Sitemizden aşağıda belirttiğimiz koşullar çerçevesinde alışveriş yapıyorsunuz. Sitemizden üye olarak veya üye olmadan alışveriş yapabilirsiniz. Sipariş esnasında fatura, teslimat, iletişim bilgilerinizin doğruluğundan emin olunuz, özellikle e-posta ve telefon numaranızı kontrol ediniz. “www.uysalyayinevi.com.tr” web sitemizden sipariş verdiğinizde mail adresinize bu siparişe dair onayladığınız bilgiler gönderilecektir. Bunların sistemimiz tarafından teyidinden sonra ürün veya hizmet talepleriniz karşılanacak ve size ulaştırılacaktır. 


İPTAL: 
Siparişinizi tamamen iptal etmek istiyorsanız 
(+9) 0 212 511 27 02” numarasından durumu iletmeniz veya bu konu ile ilgili “uysalyayinevi@hotmail.com” adresine e-posta göndermeniz gerekmektedir. Siparişin tamamen karşılanamadığı durumlarda müşterinin yaptığı ödeme iade edilecek ve bilgi verilecektir. Siparişin kısmen karşılandığı durumlarda müşteri bilgilendirilir ve bu sipariş için müşterinin isteği doğrultusunda işlemler yapılır. (Bazen müşteri sadece karşılananları gönderiniz ve kalanı için ödememi iade edin şartıyla sipariş verir veya eksik siparişi başka bir ürün ile değiştirin veya tüm siparişi iptal ediniz diyebilir.)

İADE: 
Satın alınan ürün veya hizmetin iade şartları tüketici hakları çerçevesindedir. Satın alınan ürün orijinal halde (tekrar satışa uygun), şartlara da uygun olarak bir hafta içerisinde tarafımıza herhangi bir neden göstermeksizin iade edilebilir. Bir haftadan sonra ki bu tarz iade talepleri dikkate alınmayacaktır. İadelerde kargo masrafları tamamen müşteriye aittir. ödemeli kargolar kesinlikle kabul edilmeyecek, teslim alınmayacaktır. İade edilen ürünün şartlara uygunluğu kontrol edilecek uygun ise, geri ödeme, sonucun müşteriye bildiriminden itibaren en geç 1 ay içerisinde yapılacaktır. Geri ödemede firmamızın karşılamış olduğu banka aracılık, kargo gibi masraflar düşülecektir. 


ürün iadesi konusunda müşteri temsilcilerimizle iletişime geçebilir veya “uysalyayinevi@hotmail.com” adresine konu ile ilgili mesajınızı gönderebilirsiniz.

GİZLİLİK: 
üyelik bilgileri ve diğer gizlilik gerektiren bilgileriniz başka kişi ve kuruluşlara verilmez. üyelik bilgileriniz üzerinde sadece siz işlem yapabilirsiniz.


KARGO ve TESLİMAT:
ürünler firmamızın anlaşmalı olduğu kargo firmaları veya ptt kargo ile tarafınıza ulaştırılacaktır.

Siparisleriniz, engeç bir hafta içerisinde elinize ulasir. 

Sipariş tutarı “100,00 YTL” ve üzeri durumlarda kargo ücreti firmamız tarafından karşılanacaktır. Belirtilen limit altındaki siparişlerinize ait kargo ve para havale masrafları siparişinize dahil edileceğinden teslimat esnasında ayrıca kargo ödemesi yapmayınız.

Teslimat için anlaşmalı oldugumuz kargo firması dışında özellikle istediğiniz bir kargo firması var ise müşteri temsilcilerimizle (+9) 0 212 511 27 02 veya mail ile iletişime geçiniz.

Posta çeki ile ödemeli siparişlerde:

P.T.T. kargo ile ödemeli gönderilen siparişlerde, kitaplar P.T.T. kargo tarafından adresinize teslim edilirken ücretini ödeyeceksiniz.

 Siparişleriniz % 30 indirimli P.T.T. ödemeli gönderilir. 100 TL altı siparişlerde posta ve para havale bedeli 9 TL olarak faturaya eklenir.

Toplu isteklerde özel indirim yapılır.


Kitaplarını kargo ile isteyenler, ödemeyi Havale / EFT ile veya Posta çeki ile aşağıdaki hesaplara yaptıktan sonra, dekont üzerine Ad, Soyad, Adres, Telefon ve istediğiniz kitapları yazarak maille “uysalyayinevi@hotmail.com” veya Fax ile (+9) 0 212 511 27 02 bize bildiriniz. Kitaplarınız hemen kargoya verilecektir.

Kargonuzu teslim alırken hasarsız aldığınızdan emin olmalısınız. Teslim aldıktan sonra kargo şirketinin sorumluluğu kalktığından lütfen ürünle ilgili bir problem olduğunu gördüğünüzde kargo firmasına tutanak hazırlatınız ve kargoyu teslim almayınız.

ödeme bilgilerinizin teyid edilmesinin ardından siparişiniz hazırlanıp belirttiğiniz adrese ulaştırılacaktır.

Banka yolu ile havale ödemeli seçenekli siparişinizin en kısa zamanda adresinize teslim edilebilmesi için sipariş tarihinden itibaren en fazla 7 gün içinde ödeme işleminin gerçekleştirilmiş olması gerekmektedir.ürün değişimi, iadesi veya teslim adresinin yanlış verilmesi durumlarında oluşacak kargo masrafları müşteriye aittir.

Teslimatın gecikmesi veya benzeri gibi durumlarında bizimle iletişim kısmında belirttiğimiz e posta adresimiz ya da telefonumuzdan irtibata geçebilirsiniz. Görüşmelerinizde ve yazışmalarda mutlaka sipariş numaranızı belirtiniz.

ödeme bilgilerinde veya teslimat adresinde bir sorun oluşması durumunda sizinle, belirtmiş olduğunuz e posta adresi veya telefon numaraları ile irtibata geçilecek; 15 gün içinde teslim edilemeyen siparişler iptal edilecektir.öDEMELER: 
1- ödemelerinizi sitemizde belirttiğimiz (banka havalesi veya posta çeki) ödeme seçenekleri ile yapabilirsiniz.

Banka havalesi ile ödemelerde sipariş tarihinden itibaren en fazla 7 gün içinde ödeme işleminin gerçekleştirilmiş olması gerekmektedir.

Havale işlemleri sırasında ilgili kurum tarafından talep edilebilecek ‘masraf’ vb ücretlerin karşılanması tamamen müşteriye aittir.

ödeme işlemini yaparken Sipariş Numarasını mutlaka belirtiniz.

Havale ile yaptığınız ödemelerde ödemenizi gösteren banka dekontunu “uysalyayinevi@hotmail.com” adresine HAVALE DEKONT başlığı ile gönderiniz.

2- ödemede posta çekini seçmisseniz, siparişiniz hemen posta ile adresinize ödemeli gönderilir. Postacının adresinize siparişinizi tesliminde parayı postacıya ödersiniz.


YURT DIŞI SİPARİŞLER:
Yurt dışındaki müşterilerimiz, üst menüdeki Satış noktalarından ürünlerimizi temin edebilirler. Satış sartlarımızda belirtilen posta ücretleri yurt içi için geçerlidir.

Yurt dışındaki müşterilerimiz, satış noktalarından temin edemedikleri ürünleri veya 30 Euro üzerindeki siparişlerini direk olarak bizden de isteyebilirler.

Yurtdışından istekte bulunanlara kitaplar, ana sayfadaki euro fiyat listemizden gönderilir. Posta masrafları bize aittir.

Yurtdışından istekte bulunanlar,  ödemeyi bankalar ile Asim Uysal adına adresimize veya Avro Banka hesabımıza havale edip makbuzunu fax veya mail ile gönderdikleri takdirde istekleri gönderilir. 

Farklı bir durum için yayınevimizle irtibata geçiniz.

BANKA HESAPLARI:

Posta çeki 
Hesap Sahibi: 
Asim Uysal (Uysal Yayınevi)
Posta çeki Hesap No: 5226368


TL Banka Hesabi:
Hesap Sahibi: Uysal Yayınevi-Asim Uysal
Banka: Kuveyt Türk (İstoç Şubesi)
Iban No: TR 4700 2050 0000 6790 2540 0002


Avro (Euro) Banka Hesabi:
Hesap Sahibi: Uysal Yayınevi- Asim Uysal
Banka: Kuveyt Türk (İstoç Şubesi )
İstoc Euro= TR 90 0020 500 000 6790 254 001 01